Cena:

  • Pedicure leczniczy (pedicure podstawowy z kąpielą magnezową + korekta wrastających paznokci + usuwanie nagniotków, modzeli + masaż stóp ) 80–130 zł 120 min
  • Maska lecznicza na stopy z AHA i PHA z kąpielą 39 zł 30 min
  • Skrócenie paznokci + korekcja paznokci z kąpielą 45 zł 45 min
  • Rekonstrukcja paznokcia żelem antygrzybicznym 20 – 40 zł 20 – 40 min

Zabieg pedicure składa się z kilku etapów, które poprzedza szczegółowa kontrola, oględziny stanu stóp i wywiad z pacjentem. Kolejny etap obejmuje dezynfekcja stóp, skrócenie i oszlifowanie paznokci wraz z wyczyszczeniem wałów paznokciowych. Następnie wykonywana jest korekcja wrastających paznokci. Miejsca z nadmiernym zrogowaceniem naskórka zostają wygładzone za pomocą użycia szybkoobrotowego urządzenia z jednorazowymi frezami ściernymi. Frezarka użyta do zabiegu jest urządzeniem medycznym, wyposażonym w pochłaniacz pyłu, dzięki czemu starty naskórek nie rozprzestrzenia się wokół stanowiska pracy lub na meble.

Kolejne etapy mają na celu korektę wrastających paznokci, usunięcie modzeli i nagniotków.
Korekcja wrastających paznokci polega na bezbolesnej zmianie toru rośnięcia paznokci.
Obowiązkowym etapem jest usunięcie nagromadzonej warstwy naskórka z pięt. W przypadku paznokcia wymagającego rekonstrukcji, jego wygląd zostanie poprawiony poprzez nałożenie specjalnej masy antygrzybicznej. Pozwala ona na wypełnienie nierówności i ubytków płytki paznokcia zrekonstruowanie paznokci uszkodzonych mechanicznie lub chorobowo. Masy takie są stosowane nawet w stanach pourazowych płytki paznokcia.

Masaż stóp i podudzi jako etap końcowy ma na celu rozluźnienie mięśni, które stają się lepiej ukrwione, zmniejszając przemęczenie i ból.

Masaż stref refleksyjnych korzystnie wpływa na cały organizm, ponieważ w stopach każda część ciała ma swój receptor.

Pedicure podologiczny obejmuje również poradnictwo dotyczącej pielęgnacji domowej – jak prawidłowo skracać paznokcie oraz jakie preparaty należy stosować do stóp wymagających.