Mezoterapia mikroigłowa, bezigłowa.

Cena:

 • „MEZOTERAPIA mikroigłowa” na twarz, szyję i dekolt. Zabieg odnawiający dla skóry dojrzałej: nawilżający / rozjaśniający / liftingujący (peeling kawitacyjny, nakłuwanie mikroigłowe, krem) 235 zł 60 min
 • „MEZOTERAPIA bezigłowa” na twarz, szyję i dekolt. Zabieg odnawiający dla skóry dojrzałej: nawilżający / rozjaśniający / liftingujący (peeling kawitacyjny, elektroporacja + maska, krem z jadem żmii) 215 zł 90 min
  + koktajl indywidualny + 65 zł/1 szt
  + znieczulenie 35 – 55 zł

Aktualny cennik zawsze w zakładce Cennik.

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia polega na wprowadzeniu substancji aktywnej w głąb skóry właściwej, ściśle w miejsce jej działania. W zabiegach mezoterapii używa się substancje aktywnie skoncentrowane. Do tej pory sposobem umieszczania substancji aktywnych w warstwie skóry właściwej było ich wstrzykiwanie, a więc była to metoda zarezerwowana jedynie dla lekarzy. Sposób skuteczny, aczkolwiek niosący liczne objawy niepożądane, które niejednokrotnie ograniczają jego zastosowanie.

Rodzaje mezoterapii:

 • igłowa
 • mikroigłowa
 • bezigłowa

Zabieg: MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Jak działa mezoterapia mikroigłowa?

Zabieg ten jest alternatywą dla mezoterapii igłowej a nawet lasera frakcyjnego i posiada szersze możliwości zastosowania, między innymi z powodu bardziej komfortowych odczuć pacjenta. Mezoterapia mikroigłowa to najpopularniejsza i jedna z najskuteczniejszych zabiegów anti-age. Jest to prosty i bezpieczny zabieg polegając na nakłuwaniu skóry poddanej zabiegowi, za pomocą mikroigieł. Zabieg ten stosuje się w celu rewitalizacji skóry. Mikronakłucia = mikrourazy, wymuszają naturalne procesy gojenia, pobudzenie komórek skóry do odnowy, dzięki czemu wygląda ona świeżo i młodo. Komórki skóry po takim mikrourazie pracują intensywniej, bardziej efektywniej niż gdyby taki bodziec nie wystąpił.

Cykl odnowy komórkowej następuje przeciętnie co 28 dni, z wiekiem wydłuża się i jest mniej sprawny. Mikronakłuwanie spowoduje usprawnienie tego cyklu. Mikronakłucia powodują obrzęk tkanek, uszkodzenie naczyń krwionośnych oraz niewielkie przedostanie się płytek krwi z krwioobiegu do tkanki. Płytki krwi w miejscu uszkodzenia rozpoczynają proces gojenia i odnowy skóry. Powstają nowe naczynia włosowate. W trakcie zabiegu następuje przebudowa włókien kolagenowych, które z biegiem czasu tracą swoją sprężystość a w wyniku zabiegu, włókna ulegają naciągnięciu. Następuje wzrost produkcji elastyny i glikoaminoglikanów (w tym kwasu hialuronowego), co z kolei powoduje zmianę składu chemicznego i sposobu aranżacji komórek, które tworzą podścielisko łącznotkankowe. Powstaje więcej komórek skóry – keratynocytów, co przekłada się na pogrubienie się skóry i wzmocnienie warstwy ochronnej. Skóra wygląda po zabiegu na jędrniejszą i bardziej napiętą.

Jak wygląda zabieg mikronakłuwania?

Do wykonywania mezoterapii mikroigłowej stosuje się rollery (urządzenia manualne) i dermapeny ( urządzenie z akumulatorem elektrycznym, kształtem zbliżone do długopisu, z wysuwanymi igłami, które nakłuwają skórę z dość dużą częstotliwością). W naszym gabinecie używane są dermapeny. Całość zabiegu wymaga absolutnej absolutnej aseptyki. Poprzez precyzyjne rozmieszczenie igieł w sterylnej końcówce i ich pulsujący ruch, umożliwione jest automatyczne nakłuwanie skóry z dużą prędkością. W przeciwieństwie do rollerów, mikronakłuwanie odbywa się pionowo, a nie pod kątem, co ogranicza ryzyko powstania większych urazów. Ergonomia końcówki pozwala nakłuć najmniej dostępne miejsca (np. okolica oka). Dermapen posiada możliwość regulacji stopnia wysunięcia się igieł, dzięki czemu inną długością opracowuje się okolice oka a inną długością okolicę żuchwy.  Dyskomfort zabiegowy może być zminimalizowany poprzez dodatkową funkcję dermapena, jaką jest regulacja pulsacji igieł w stosunku do ich długości. W zależności od wieku pacjenta, kondycji skóry i jej lokalizacji, dobiera się różną długość igieł. Zazwyczaj używa się długości powyżej 1mm, ponieważ ingerencja na takiej głębokości pozwala skórze przebudować się nawet przy głębszych zmarszczkach, bardzo zwiotczałej. Do całkowitego remodelingu twarzy stosuje się również igły dłuższe niż 1mm. W okolicy oczu długość igieł wynosi 0,2-0,5 mm, w okolicy twarzy 0,5 -1 mm. Przy takich długościach igieł, zabiegi zazwyczaj nie wymagają znieczulenia, aczkolwiek w przypadku dużej wrażliwości osobniczej, można zastosować znieczulenie skóry. Igły o długości powyżej 1mm stosuje się w terapii redukcji rozstępów, poprawy jędrności skóry ciała (brzuch, piersi, pośladki, uda) czy w terapii łysienia.

Zabiegi na twarz są zazwyczaj bardziej odczuwalne niż na ciele. Na twarzy najbardziej bolesne są: czoło, nos i krawędź żuchwy.

Podczas zabiegu pojawia się uczucie pieczenia, szczypania. Skóra staje się zaczerwieniona. Te przejściowe odczucia mogą utrzymywać się od kilku do kilkunastu godzin po zabiegu. Przez okres 2-3 dni po zabiegu, na twarzy mogą być widoczne niewielkie strupki, skóra może być sucha i napięta. Może również pojawić się po kilku dniach, minimalne złuszczanie skóry.

Warto zaznaczyć, że zabiegi mikronakłuwania to doskonała alternatywa dla głębokich peelingów, które wywołują silniejszy stan zapalny i wymagają długiego czasu rekonwalescencji. Zabieg jest obarczony minimalnym ryzykiem przebarwień pozapalnych, obecnych dość powszechnie po terapii laserowej.

Czas trwania zabiegu: ok 60 minut

Częstotliwość: 10 zabiegów co 2 tygodnie (mikronakłuwanie do 1mm), co 4 tygodnie nakłuwanie igłami dłuższymi niż 1mm.

Zalety stosowania mikronakłuwania

Skóra jest tak zbudowana, aby chronić organizm ludzki przed dostępem do głębszych warstw skóry, skóry właściwej. W skórze właściwej zachodzą najbardziej pożądane procesy odnowy skóry. Zatem żaden kosmetyk nie jest w stanie pokonać tej ochrony naskórkowej. Wyjątkiem są nanokosmetyki, dzięki którym składniki aktywne docierają głębiej. Jednak dopiero nakłuwanie skóry, pokonuje najbardziej zewnętrzną warstwę rogową, kolejnych kilka warstw naskórka i powoduje powstanie mikronakłuć, które dają nieporównywalne lepsze efekty niż stosowanie nawet kremów z nanosomami (cząsteczki pokonujące warstwy naskórkowe). Mikronakłucia powodują, że w skórze powstają mikrokanaliki, poprzez które bezpośrednio można wprowadzać preparaty aktywnie działające. Efekt promiennej skóry uzyskuje się natychmiast. Kanaliki w ciągu kilku godzin zamykają się w wyniku funkcji regeneracyjnych skóry (najlepiej zabieg wykonywać w godzinach popołudniowo-wieczornych).

Właściwości odnowy skóry wynikają z głębokości samego nakłucia oraz z aktywności składników aktywnych, wspomagających proces odnowy skóry. Przedbudowa skóry odbywa się na przestrzeni kilku tygodni a nawet miesięcy. Z punktu widzenie pacjenta skóra wraca do normy już po kilku dniach. Mikronakłuwanie skóry na odpowiedniej głębokości spowoduje wzrost produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek podporowych skóry. Skóra stanie się widocznie młodsza, bardziej napięta. Poprawie ulegnie owal twarzy. Wzrost elastyczności, zmniejszenie się zmarszczek i wyrównanie kolorytu, będzie zachodzić w czasie tych kilku tygodni czy miesięcy. Pierwsze efekty widoczne są natychmiastowo, kolejne, bardziej trwałe po około 3 miesiącach. Całkowita rewitalizacja skóry, wypłycenie zmarszczek i poprawa wyglądu blizn zajmuje około roku czasu i należy uzbroić się w cierpliwość.

Podstawą jest jednak odpowiednia pielęgnacja skóry między zabiegami, celem wzmacniania efektów zabiegu. Najlepsze efekty uzyskuje się umiejętnościom kosmetologa i zabieg mikronakłuwania opłaca się wykonać w gabinecie. Skuteczność zabiegu zależy od dokładności specjalisty. Odpowiednio dobrana pielęgnacja będzie powodowała efekt promiennej skóry.

Zabieg pozwala zapobiega starzeniu się skóry, wiotczeniu i pojawianiu się zmarszczek. Najlepsze efekty uzyskuje się przy skórze bardziej delikatnej i cieńszej, szczególnie w okolicach oczu.  Zabieg świetnie sprawdza się przy bliznach potrądzikowych bez przerostów.

Przeciwwskazania:

 • choroby skóry np. łuszczyca, egzema
 • zaburzenia gojenia
 • zaburzenia odporności
 • choroby nowotworowe
 • cukrzyca
 • bakteryjne, grzybiczne i wirusowe infekcje ogólne
 • stany zapalne skóry i otwarte rany
 • blizny przerosłe (tzw. keloidy)
 • znamiona skóry, włókniaki (omijamy)
 • problemy z krzepliwością krwi
 • przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. ibuprofen)

Pielęgnacja skóry w warunkach domowych:

Kilka dni po zabiegu należy unikać Słońca, obowiązkowo stosować kremy z filtrem UV i odpowiednią higienę skóry poddanej zabiegowi. Na noc najlepiej pielęgnować skórę preparatami regeneracyjnymi. Po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, sauny, basenu oraz długich kąpieli w wannie. Między zabiegami i 4 tygodnie po mikronakłuwaniu należy zrezygnować z zabiegów złuszczających, depilacji i epilacji laserowej. Nie wolno zrywać strupków z powierzchni skóry. Należy unikać pocierania skóry i w przypadku posiadania czworonożnych przyjaciół, bezwzględnie ograniczyć czułości ze swoimi podopiecznymi kilka dni po zabiegu.

Terapie łączone

Pozwalają na najbardziej obiecujące efekty poprawy jakości skóry. Wymaga to od kosmetologa dobrej znajomości skóry swojego pacjenta i dużej ostrożności w działaniu. Zabiegi mikronakłuwania można poprzedzić mikrodermabrazją lub peelingiem kawitacyjnym. Takie działania przynoszą szybsze efekty w przypadku nierówności skóry i blizn potrądzikowych. Dla skór dojrzałych, wymagających intensywnej odnowy, zaleca się połączenie peelingu chemicznego z mikronakłuwaniem. Peeling przygotowuje skórę do mikronakłuć, a w efekcie terapii łączonej, mocniejsza przemianę skóry i szybsza regenerację pozabiegową.

Zabieg: MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Rozwiązaniem współczesnej kosmetologii stała się tzw. mezoterapia bezigłowa, czyli zabieg nieinwazyjny, który może być wykonywany zarówno przez lekarza, jak i kosmetologa.

Jest to nowoczesny zabieg, polegający na transporcie substancji czynnych w głąb skóry właściwej, za pomocą fali ultradźwiękowej i impulsu elektrycznego. Takie skojarzenie bodźców powoduje zwiększenie ilości, głębokości i wzrost równomierności rozprowadzania substancji aktywnych, jakie staje się ograniczone w przypadku działania tylko jednej metody.

W obszarze skóry, jaka jest poddawana zabiegowi, zachodzi miejscowa zmiana temperatury, zmiana ciśnienia wewnątrzkomórkowego oraz intensywne wnikanie substancji leczniczych do tkanek podskórnych. Dzieje się tak w wyniku procesu elektroporacji, jaki ma miejsce w błonie komórkowej pod wpływem wysokonapięciowego pola elektrycznego. Takie pole elektryczne działa przez milisekundę, czyli bardzo krótko, ale powoduje odwracalne zmiany w strukturze błony komórkowej, w jej składnikach lipidowych, gdzie powstają pory, przez które składnik aktywny dostaje się do wnętrza komórek. Jest to proces bezpieczny, gdyż nie uszkadza błon komórkowych. Kolejnym efektem działania elektroporacji jest pobudzenie komórek do pinocytozy, czyli do wchłaniania przez komórkę substancji rozpuszczonych do swego wnętrza (endocytoza). Podczas pinocytozy pobierane są np. drobiny białek lub inne wielkocząsteczkowe substancje rozpuszczalne w wodzie. Maleńkie kropelki płynu zostają uwięzione w mikrofałdach błony komórkowej, z której odrywają się od strony cytoplazmy drobne pęcherzyki. Płynna zawartość pęcherzyków przenika powoli do cytoplazmy, a pęcherzyki zmniejszają się i zanikają. Cząsteczki wprowadzane podczas zabiegu, są rozkładane w przebiegu naturalnych procesów chemicznych na części składowe i wolne rodniki, aby połączyć się z rodnikami obecnymi i krążącymi we krwi. Cząsteczki takie mogą wnikać na głębokość 1-2mm. Taki proces powoduje, że cząsteczki preparatów kosmetycznych działają nawet po zakończeniu zabiegu, co efektywnie przedłuża jego efekt, średnio 24-48 godzin.

Długość kuracji jest uzależniona od stanu skóry i oczekiwań pacjenta. Zabiegi powinno się powtarzać co 2 tygodnie, minimum 6 zabiegów. Kolejne zabiegi powinny następować raz w miesiącu, aby utrwalić efekty.

Zalety mezoterapii:

 • gwarancja efektów jest uzależniona od rodzaju koktajlu zabiegowego
 • wzrost pobudzenia reakcji chemicznych ułatwiających krążenie niezbędnych pierwiastków i rodników w tkankach
 • mikromasaż tkanek spowodowany w wyniku wahania ciśnienia, jakie występuje w tkankach poddanych działaniu zabiegowemu
 • wzrost przenikalności błon komórkowych, co poprawia odżywienie tkanek i głębszą penetrację preparatów użytych podczas zabiegów
 • możliwość działania bezpośrednio na okolicę zabiegową
 • elektrostymulacja mięśni i poprawa trofiki skóry (rodzaj pompy dla substancji kosmetycznych)
 • miejscowy wzrost temperatury, której efektem jest szybszy transport komórkowy
 • bezbolesny zabieg, po którym można natychmiast wrócić do normalnych czynności
 • brak dyskomfortu podczas zabiegów, parametry zabiegów są dobierane do progu odczuwania, a intensywność zabiegów można regulować

Jakie najczęściej wykorzystuje się substancje aktywne w koktajlach?

 • Kwas hialuronowy, który naturalnie wchodzi w skład substancji międzykomórkowej skóry. Posiada właściwości silnie higroskopijne i świetnie sprawdza się przy skórze dojrzałej, suchej i wrażliwej, z zapaleniem łojotokowym
 • Witamina E – posiada właściwości pobudzające krążenie, ukrwienie tkanki łącznej skóry i błon śluzowych. Zwiększa nawilżenie skóry
 • Witamina A – niezbędna dla utrzymania prawidłowej struktury i czynności komórek naskórka. Wychwytuje wolne rodniki, reguluje czynności gruczołów łojowych. Niezbędna w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej.
 • Witamina C – wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, polepsza mikrokrążenie w naczyniach włosowatych, wykazuje działanie przeciwzapalne, przyspiesza gojenie się ran. Niezbędna w pielęgnacji skór naczyniowych i z trądzikiem różowatym.
 • Kofeina – stymuluje rozpad trójglicerydów zawartych w komórkach tłuszczowych na wolne kwasy tłuszczowe, zwiększa odpływ limfy z tkanki tłuszczowej, poprawia mikrokrążenie krwi w naczyniach włosowatych, aktywizuje i przyspiesza lipolizę. Powoduje również uwolnienie nadmiaru tłuszczu z adipocytów zmniejszając ich rozmiar.