Mezoterapia bezigłowa

Cena:

  • „MEZOTERAPIA bezigłowa” na twarz, szyję i dekolt. Zabieg odnawiający dla skóry dojrzałej: nawilżający / rozjaśniający / liftingujący (peeling kawitacyjny, elektroporacja + maska, krem z jadem żmii) 215 zł 90 min
    + koktajl indywidualny + 65 zł/1 szt
    + znieczulenie 35 – 55 zł

Aktualny cennik zawsze w zakładce Cennik.

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia polega na wprowadzeniu substancji aktywnej w głąb skóry właściwej, ściśle w miejsce jej działania. W zabiegach mezoterapii używa się substancje aktywnie skoncentrowane. Do tej pory sposobem umieszczania substancji aktywnych w warstwie skóry właściwej było ich wstrzykiwanie, a więc była to metoda zarezerwowana jedynie dla lekarzy. Sposób skuteczny, aczkolwiek niosący liczne objawy niepożądane, które niejednokrotnie ograniczają jego zastosowanie.

Rodzaje mezoterapii:

 

Zabieg: MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Rozwiązaniem współczesnej kosmetologii stała się tzw. mezoterapia bezigłowa, czyli zabieg nieinwazyjny, który może być wykonywany zarówno przez lekarza, jak i kosmetologa.

Jest to nowoczesny zabieg, polegający na transporcie substancji czynnych w głąb skóry właściwej, za pomocą fali ultradźwiękowej i impulsu elektrycznego. Takie skojarzenie bodźców powoduje zwiększenie ilości, głębokości i wzrost równomierności rozprowadzania substancji aktywnych, jakie staje się ograniczone w przypadku działania tylko jednej metody.

W obszarze skóry, jaka jest poddawana zabiegowi, zachodzi miejscowa zmiana temperatury, zmiana ciśnienia wewnątrzkomórkowego oraz intensywne wnikanie substancji leczniczych do tkanek podskórnych. Dzieje się tak w wyniku procesu elektroporacji, jaki ma miejsce w błonie komórkowej pod wpływem wysokonapięciowego pola elektrycznego. Takie pole elektryczne działa przez milisekundę, czyli bardzo krótko, ale powoduje odwracalne zmiany w strukturze błony komórkowej, w jej składnikach lipidowych, gdzie powstają pory, przez które składnik aktywny dostaje się do wnętrza komórek. Jest to proces bezpieczny, gdyż nie uszkadza błon komórkowych. Kolejnym efektem działania elektroporacji jest pobudzenie komórek do pinocytozy, czyli do wchłaniania przez komórkę substancji rozpuszczonych do swego wnętrza (endocytoza). Podczas pinocytozy pobierane są np. drobiny białek lub inne wielkocząsteczkowe substancje rozpuszczalne w wodzie. Maleńkie kropelki płynu zostają uwięzione w mikrofałdach błony komórkowej, z której odrywają się od strony cytoplazmy drobne pęcherzyki. Płynna zawartość pęcherzyków przenika powoli do cytoplazmy, a pęcherzyki zmniejszają się i zanikają. Cząsteczki wprowadzane podczas zabiegu, są rozkładane w przebiegu naturalnych procesów chemicznych na części składowe i wolne rodniki, aby połączyć się z rodnikami obecnymi i krążącymi we krwi. Cząsteczki takie mogą wnikać na głębokość 1-2mm. Taki proces powoduje, że cząsteczki preparatów kosmetycznych działają nawet po zakończeniu zabiegu, co efektywnie przedłuża jego efekt, średnio 24-48 godzin.

Długość kuracji jest uzależniona od stanu skóry i oczekiwań pacjenta. Zabiegi powinno się powtarzać co 2 tygodnie, minimum 6 zabiegów. Kolejne zabiegi powinny następować raz w miesiącu, aby utrwalić efekty.

Zalety mezoterapii:

  • gwarancja efektów jest uzależniona od rodzaju koktajlu zabiegowego
  • wzrost pobudzenia reakcji chemicznych ułatwiających krążenie niezbędnych pierwiastków i rodników w tkankach
  • mikromasaż tkanek spowodowany w wyniku wahania ciśnienia, jakie występuje w tkankach poddanych działaniu zabiegowemu
  • wzrost przenikalności błon komórkowych, co poprawia odżywienie tkanek i głębszą penetrację preparatów użytych podczas zabiegów
  • możliwość działania bezpośrednio na okolicę zabiegową
  • elektrostymulacja mięśni i poprawa trofiki skóry (rodzaj pompy dla substancji kosmetycznych)
  • miejscowy wzrost temperatury, której efektem jest szybszy transport komórkowy
  • bezbolesny zabieg, po którym można natychmiast wrócić do normalnych czynności
  • brak dyskomfortu podczas zabiegów, parametry zabiegów są dobierane do progu odczuwania, a intensywność zabiegów można regulować

Jakie najczęściej wykorzystuje się substancje aktywne w koktajlach?

  • Kwas hialuronowy, który naturalnie wchodzi w skład substancji międzykomórkowej skóry. Posiada właściwości silnie higroskopijne i świetnie sprawdza się przy skórze dojrzałej, suchej i wrażliwej, z zapaleniem łojotokowym
  • Witamina E – posiada właściwości pobudzające krążenie, ukrwienie tkanki łącznej skóry i błon śluzowych. Zwiększa nawilżenie skóry
  • Witamina A – niezbędna dla utrzymania prawidłowej struktury i czynności komórek naskórka. Wychwytuje wolne rodniki, reguluje czynności gruczołów łojowych. Niezbędna w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej.
  • Witamina C – wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, polepsza mikrokrążenie w naczyniach włosowatych, wykazuje działanie przeciwzapalne, przyspiesza gojenie się ran. Niezbędna w pielęgnacji skór naczyniowych i z trądzikiem różowatym.
  • Kofeina – stymuluje rozpad trójglicerydów zawartych w komórkach tłuszczowych na wolne kwasy tłuszczowe, zwiększa odpływ limfy z tkanki tłuszczowej, poprawia mikrokrążenie krwi w naczyniach włosowatych, aktywizuje i przyspiesza lipolizę. Powoduje również uwolnienie nadmiaru tłuszczu z adipocytów zmniejszając ich rozmiar.